Řemeslo/Skill 2016

6. ročník, 20. — 22. září 2016, Vysoké Mýto

Mez­inárodní soutěž v řemeslných doved­nos­tech učňů / Par­du­bický kraj

Město Vysoké Mýto ve dnech 20. – 22. září 2016 poskytne opět část svého krásného náměstí pro tradiční soutěžní klání učňů ve stavebních profesích. 6. ročník soutěže podporuje Pardubický kraj a řada sponzorů. Na zajištění technického zázemí soutěže se podílí místní VOŠ a SŠ stavební.

Představí se zde téměř 60 učňů nejen z Pardubického kraje, ale z celé České republiky, Slovenska, Polska a Německa.

Soutěž začíná tradičně vyzděním staveb z materiálu Heluz a Ytong, následně zedníci stavby postoupí svým kolegům z dalších oborů – obkladačům, montérům suchých staveb a instalatérům. Truhláři budou během dvou soutěžních dnů pracovat na zhotovení samostatného výrobku.

Osobní záštita náměstkyně hejtmana Pardubického kraje

Ing. Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči stála již u zrodu soutěže samotné v roce 2011 a soutěži poskytuje podporu každoročně, za což jí patří velké poděkování.

Za uplynulých 5 ročníků soutěže tak mělo možnost porovnat své znalosti a dovednosti již téměř 300 učňů nejen z českých škol, ale i ze zahraničí.

Více informací zde.

Číst dál...

„Klání“ montérů suchých staveb

Tradičně zajímavá a pro návštěvníky atraktivní podívaná na „klání“ montérů suchých staveb

Pro letošní soutěžící jsou vybrány základní konstrukce systému suché výstavby, které se nacházejí prakticky na každé nové stavbě či rekonstrukci, ať již bytových domů, administrativních či polyfunkčních budov. Úkolem soutěžících bude pomocí technologií firmy Knauf , Fermacell či Siniat zhotovit daný úkol.

Montéři budou v prostoru představujícím fragment koupelny provádět a koordinovat s instalatéry předsazenou instalační stěnu s nosnou konstrukcí pro univerzální rotační instalatérské těleso a sanitární keramiku, včetně následného opláštění. Dále budou pokračovat ve zhotovení předsazené dvojitě opláštěné předstěny spřažené (na třmeny) se zvýšenými zvukově-izolačními parametry. Posledním úkolem bude ukázat skladbu a zhotovení suché podlahy s vyrovnávacím podsypem pomocí podlahových prvků.

 

Číst dál...

Zedníci si vyzkouší vysoce účinný izolační materiál ISOVER TWINNER

Deset dvoučlenných týmů zedníků bude pracovat v rámci jednoho svého soutěžního úkolu s moderním izolačním systémem Isover Twinner. Izolační TWINNER je sendvičově uspořádaná tepelně a zvukově izolační deska, která je tvořena izolačním jádrem z grafitové izolace Isover EPS GreyWall se zvýšeným izolačním účinkem a krycí deskou Isover TF PROFI tloušťky 30 mm.

Jak si s tímto materiálem poradí zedníci, se můžete přijít podívat ve středu 21. září přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Ale nejen podívat. Můžete se přijít hlavně poradit ohledně zateplení minerálními izolacemi ISOVER s opravdovými odborníky z této firmy, která je jedním z tradičních sponzorů soutěže Řemeslo/Skill.

Souvisí: Spočítejte si rozdíl!

 

Číst dál...

6. ročník mezinárodní dovednostní soutěže učňů

Ve dnech 20. –  22. září 2016 již tradičně přivítá Vysoké Mýto mladé řemeslníky a poskytne dočasně své náměstí pro změření sil 60 učňů z 18 českých a zahraničních škol. Soutěžit budou v několika stavebních profesích: zedník, zednické práce, obkladač,  instalatér,  montér suchých staveb a truhlář. Soutěžící budou řešit zadané úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe totiž navazují a řemeslníci z různých oborů spolu musí spolupracovat. Pod dohledem odborné poroty i zrakem veřejnosti postaví nejdříve zedníci soutěžní stavby ze dvou různých materiálů a následně v nich budou pracovat řemeslníci dalších profesí, aby simulovali část koupelny.

Důležitou součástí „stavařského vysokomýtského svátku“ bude i tradiční prezentace studijních a učebních oborů škol Pardubického kraje s praktickými ukázkami řemesel.  Žáci končící základní školu a jejich rodiče tak mají možnost dozvědět se spoustu informací o nabízených současných oborech.

skill15 ctvrtek_178skill15 ctvrtek_277skill15 ctvrtek_400skill15 ctvrtek_481

Spolupořadatelé soutěže

Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto, Erudio CZ, z. s.

Partneři soutěže

Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby v ČR, Profesní cech obkladačů

Za organizátory
PhDr. Lenka Ulrychová, Ing. Hynek Míka
Erudio CZ, o.s.
www.erudiocz.cz

Číst dál...