Řemeslo/Skill 2016

6. ročník, 20. — 22. září 2016, Vysoké Mýto

Mez­inárodní soutěž v řemeslných doved­nos­tech učňů / Par­du­bický kraj

Město Vysoké Mýto ve dnech 20. – 22. září 2016 poskytne opět část svého krásného náměstí pro tradiční soutěžní klání učňů ve stavebních profesích. 6. ročník soutěže podporuje Pardubický kraj a řada sponzorů. Na zajištění technického zázemí soutěže se podílí místní VOŠ a SŠ stavební.

Představí se zde téměř 60 učňů nejen z Pardubického kraje, ale z celé České republiky, Slovenska, Polska a Německa.

Soutěž začíná tradičně vyzděním staveb z materiálu Heluz a Ytong, následně zedníci stavby postoupí svým kolegům z dalších oborů – obkladačům, montérům suchých staveb a instalatérům. Truhláři budou během dvou soutěžních dnů pracovat na zhotovení samostatného výrobku.

6. ročník mezinárodní dovednostní soutěže učňů

Ve dnech 20. –  22. září 2016 již tradičně přivítá Vysoké Mýto mladé řemeslníky a poskytne dočasně své náměstí pro změření sil 60 učňů z 18 českých a zahraničních škol. Soutěžit budou v několika stavebních profesích: zedník, zednické práce, obkladač,  instalatér,  montér suchých staveb a truhlář. Soutěžící budou řešit zadané úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe totiž navazují a řemeslníci z různých oborů spolu musí spolupracovat. Pod dohledem odborné poroty i zrakem veřejnosti postaví nejdříve zedníci soutěžní stavby ze dvou různých materiálů a následně v nich budou pracovat řemeslníci dalších profesí, aby simulovali část koupelny.

Důležitou součástí „stavařského vysokomýtského svátku“ bude i tradiční prezentace studijních a učebních oborů škol Pardubického kraje s praktickými ukázkami řemesel.  Žáci končící základní školu a jejich rodiče tak mají možnost dozvědět se spoustu informací o nabízených současných oborech.

skill15 ctvrtek_178skill15 ctvrtek_277skill15 ctvrtek_400skill15 ctvrtek_481

Spolupořadatelé soutěže

Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto, Erudio CZ, z. s.

Partneři soutěže

Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby v ČR, Profesní cech obkladačů

Za organizátory
PhDr. Lenka Ulrychová, Ing. Hynek Míka
Erudio CZ, o.s.
www.erudiocz.cz

Číst dál...